PROJEKTID

Me õpime ja õpetame ühiskoos

Alates septembrist 2018a. Lindaikiv Lasteaed MÕK raames alustas koostöö projekti "Meie õpime ja õpetame üheskoos". Projektis osalevad Tallinna lasteaiad: Padriku, Ümera, Asunduse, Pae ja Kirsike. Projekti moto: Lasteaialt lasteaiale, õpetajalt õpetajale. Projekti eesmärk: õpetajate ideede ja kogemuste jagamine laste õppimis- ja õpetamiskeskkonna rikastamiseks. Projekt sai statuudi "Parim koostööprojekt 2019".

 

Say hello to the world

Alates 2018. aasta oktoobrist Lindakivi Lasteaed on liitunud rahvusvahelise projektiga "Say Hello to the world". Projekti põhieesmärk on vähendada sallimatuse mõju välismaailmale, arendada sallivust. Projekt hõlmab tegevusi, mis on suunatud väikelaste motivatsiooni suurendamisele, suhtlemisoskuste arendamisele. Projekti raames erinevate riikide lasteaiad suhtlesid videokõnede abil. Lapsed õppisid suhtlema oma eakaaslastega, kes rääkisid erinevaid keeli, elavad erinevates riikides ja omavad samal ajal palju ühist. Tänu projektile kustutatakse teadmata piire ja õpitakse palju teistes riikides elavatest lastest, peredest, inimeste elust, loodusest, traditsioonidest. Lapsed ja õpetajad said väga toreda kogemuse suhtlemisel ja teadmisi erinevatest riikidest. Lasteaed sai tunnistuse "Tolerantne lasteaed".

 

Vikerkaar

Pikaajaline töökogemus koolieelse kasvatuse ja õpetamise süsteemis näitab, et laste konkurssides, kontsertides ja teatri etendustes osalevad peamiselt edukad lapsed. Aga erivajadustega lapsed on tihti vaid vaatajad. Lasteaia õpetajad, kelle tööks on erivajadustega laste õpetamine ja kasvatamine, teavad, et ka need posid ja tüdrukud unistavad artisti rollis laval esineda ja olla tervitatud aplausiga. Kahjuks mõned lapsevanemad häbenevad oma laste puudusi, piiravad oma laste suhtlemist teiste inimestega. Erivajadusega laps nõuab rohkem aega ja hingejõudu kui nn tavaline laps. Erivajadusega lapse vanem vajab tavalisest enam tuge ja abi. Tekkinud olukord vajas muutmist. Nii 2014.a. kevadel toimus esmakordselt erivajadustega lastele mõeldud muusikafestival "Vikerkaar". Festivali korraldamise idee, mis kuulub Tallinna Lindakivi Lasteaia direktorile Tamara Krõssina’le, oli heaks kiidetud ja toetatud nii korraldajate kui ka osalejate poolt. 2019a. kevadel 2019 juba kuues kord Lindakivi Lasteaed kogus oma sõpru eriliste laste muusikafestivalil "Vikerkaar".